chornopyschuk (chornopyschuk) wrote,
chornopyschuk
chornopyschuk

Конференція на тему «Європейський тиждень мобільності»

Сьогодні у Черкаському міськвиконкомі пройшла конференція на тему «Європейський тиждень мобільності»

Учасниками конференції були:

Дмитро Чорнопищук, Федерація велосипедистів: «Стала мобільність. Розвиток вело транспорту в Черкасах»
Я розповів про те, що таке стала мобільність. Зробив презентацію Роберта Ван Гамерена проекту побудови вело доріжок в Черкасах.Микола Макуха, ГО «Опора»: «Зміни в суспільстві. Розвиток чи деградація».
Микола провів невеличке опитування в мережі Facebook і розповів нам, що серед його знайомих багато хто має велосипед, проте рідко користується, переважно на відпочинку. Окрім цього Микола навів цікаві факти з вело транспорту. Його виступ був цінним, оскільки Микола давав «тверезу» оцінку стану розвитку вело транспорту. Так би мовити «нейтральної сторони». Звісно, лунала і критика щодо відсутності інфраструктури.Федір Гонца, архітектор: «Сучасне міське планування»
Мабуть найбільше мене вразила презентація Федіра Гонци. Його презентація почалася з простого запитання – хто такий велосипедист і що в нас є для нього.Як виявилося – нічого. З розумної критики Федір перейшов до проблем міського планування.Наталія Свояк, «Всеукраїнська екологічна ліга»: «Стан екології. Шляхи вдосконалення»
Наталія розповіла про стан екології в Черкасах, наголошувала, що він є критичним. Однак, найбільш цікавим виявилася інформації про каштани на центральній алеї. Ми в ході дискусії обмірковували пропозицію Роберта – зробити вело доріжки на цій алеї. І Наталія розповіла, що каштани жовті вже і їх їсть моль через велику загазованість вулиці. Тобто в дерев вже немає імунітету і вони гинуть. Вона повідомила, що йдуть варіанти пошуку дерев-замінників. Оскільки екологи розуміють, що лише знизивши рівень загазованості можна врятувати дерева. Однак, влада нічого для цього не робить.Неухацька Світлана, КП «Туристично-інформаційний центр»: «Вело туризм»
Світлана розповідала про досвід вело туризму в Європі. Про вело хостели, з майстернями та мийками. Вона наголосила, що вело туризм був би дуже вигідним для Черкас. Тому що, місто має чудове планування. Однак зауважила, що на даний момент туристи не хочуть їхати в місто.Всі виступи були змістовними та якісними. Особисто мені приємно, що колеги стільки всього дізналися про вело транспорт. Оскільки їх сфера діяльності зовсім інша, проте на сьогодні в мене є однодумці. Ми вирішили написати резолюцію до міського голови з приводу рішення, прийнятого на конференції. Сподіваюся, що об’єднавши зусилля, ми зможемо швидше розвивати вело транспорт в Черкасах.Подарунок лвів'ян, від Миколи Макухи

Хочу подякувати усім учасникам. На черзі дитяча «Диво гонка». Запрошуємо всіх бажаючих 24 вересня до парка 50-ччя Жовтня на 10:00 на дитячу галявину.

Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments